ogrody zimoweCytrusy

Owoce cytrusowe są w okresie zimowym najlepszym Źródłem witaminy C. Posiadają też wysoką zawartość błonnika, w tym rozpuszczalnej w wodzie frakcji pektynowej, która oprócz zdolności wchłaniania wody i pęcznienia w przewodzie pokarmowym obniża poziom cholesterolu przez co zapobiega powstawaniu miażdżycy i choroby wieńcowej.

Substancje pektynowe owoców cytrusowych poprzez właściwość wiązania metali usuwają z organizmu toksyczne metale ciężkie, takie jak ołów, kadm. Pewne ilości błonnika i pektyn zawierają też naturalnie mętne soki z owoców cytrusowych.

Odpowiedzialny za aromat owoców cytrusowych, w tym głównie pomarańczy D-limonen posiada też właściwości przeciwnowotworowe. Również zawartym w cytrusach flawonoidom, w tym gorzkiej narynginie występującej w grejpfrutach przypisuje się działanie antynowotworowe.

« powrót
Magazyn i siedziba
ul. Budowlana 2A/1, 10-424 Olsztyn
tel. +48 89 532 24 91
tel. kom: +48 695 325 095
e-mail: wigasystem@wigasystem.pl
zamowienia@wigasystem.pl
Oddział w Warszawie
Porady Techniczno-Handlowe
tel. kom. +48 695 642 448
Firma WigaSystem to producent i wykonawca, który oferuje ogrody zimowe. Jako producent ogrodów zimowych proponujemy naszym Klientom kompleksowe usługi i najnowocześniejsze rozwiązania oferując ogrody zimowe i jednocześnie ich projektowanie i wykonywanie. Jeśli zainteresuje Państwa nasza oferta, zapraszamy do kontaktu z firmą WigaSystem, która jest liderem w branży, którą są ogrody zimowe. Ogrody zimowe - systemy ogrodów zimowych: Warszawa, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Wrocław, Gdańsk, Kraków. Najlepsze ogrody zimowe.

projekt,realizacja,pozycjonowanie: virtualmedia.pl

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.